Menu


Şıklığın Diğer Adı Kastırmalı Yelek ModeliBu modeli ben çok seviyorum. Bana çocukluğumu hatırlatıyor. Siz de çocuklarınıza böylesi tatlı bir hatıra bırakabilirsiniz. Şıklığın diğer adı kastırmalı yelek modeli.

Oldukça büyük güzel bir model. Yakadan başlanan tekli ve çiftli lastikle oluşan robadan boyundan sonra kastırmalı kısma geçiş yapılarak örülen bu model ortalama iki üç yaşa kadar giyilebilir. Çok şık bir kız yeleği değil mi sizce de?  Model içinde inci boncuklar kullanılabilir. Ya da isterseniz sade de çalışabilirsiniz.Şıklığın diğer adı kastırmalı yelek modeli tok kalınca duran bir model. Bu model için bir buçuk top civarında ip kullanılıyor. Orta kalınlıkta bir bebe ipi ile rahatlıkla örülebilir.  Yakadan 74 ilmekle örgüye başlandığının bilgisini verdikten sonra modelin ayrıntılı anlatımı için Elif Pirenvise Hanımın Bebeğim Örgülerim adlı youtube kanalını izlemenizi öneriyorum.

Aşağıdaki videoda bu model hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bulabilirsiniz. Ayrıca Elif Hanıma bu güzel anlatımı için teşekkür ediyoruz. Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.Categories:   Home Activites

Comments